top of page

Ismerd meg oktatóinkat! #1

Frissítve: máj. 25.

Interjú Nagy Mártával I Wellbeing Mentor Képzés oktató


Múlt héten elindult a Wellbeing Mentor Képzésünk, és fontosnak tartjuk, hogy bemutassuk nektek oktatóinkat, akik nélkül ez a magas színvonalú képzési program nem jöhetett volna létre! Ezzel a céllal indítjuk el „Ismerd meg oktatóinkat!” című sorozatunkat, melyben képzésünk kulcsfontosságú szereplőit ismerhetitek meg.


Az első oktatónk, akit szeretnénk bemutatni: Nagy Márta, a Wellbeing Szövetség egyik alapítótagja, a Fitt Magyarország Alapítvány - FIMA elnöke, Egészségügyi menedzser MSc, Wellbeing szakértő / Lifestyle Medicine Professional. Márta a Wellbeing Mentor Képzésen a mindennapi jólléti gyakorlatok rendszerbe illesztésével és a motiváció témakörével foglalkozik.


Nagy Marta Wellbeing Mentor Kepzes Oktato


Márta ars poeticája

"Hiszem, hogy a valódi wellbeing nem csupán elmélet, hanem mindennapi döntéseink és szokásaink lenyomata – ezért tartom kiemelten fontosnak, hogy a mentor képzés során ne csak tudást, hanem valódi szemléletformálást adjunk át. A Wellbeing Hónap különösen jó alkalom arra, hogy közösen megerősítsük: a jóllét fejleszthető, tanulható és vezetői felelősség is egyben."


Interjú Nagy Mártával


Mi a fő üzenete a modulodban? Mi motiválja az embereket a jólléttel kapcsolatos cselekedetekre?

Márta: Az embereket elsősorban belső és külső motivációk ösztönzik. Belsőleg az egészségesebb élet, a minőségibb lét vagy az önmegvalósítás vágya hajthat minket. Külsőleg pedig a társas támogatás, munkahelyi elvárások, trendek, és persze az egészségügyi kockázatok felismerése is erőteljes hajtóerő. Fontosak a pozitív példák, a közösségi élmények és a hiteles szakmai iránymutatás. Ne feledjük az érzelmeket sem: a félelem, a szeretet, az öröm, vagy akár a veszteségtől való tartás mind mozgósíthat!


Milyen legfontosabb tudást vagy készséget sajátíthatnak el tőled a résztvevők, hogy hatékonyan támogassák munkatársaik jóllétét?

Márta: A mindennapi jólléti gyakorlatok rendszerbe illesztésével, a valódi szükségletek felismerésével és a fenntartható életmódbeli változások támogatásával foglalkozom. Külön figyelmet fordítok arra, hogyan lehet a motivációt felébreszteni és életben tartani, különböző élethelyzetekben és munkakörnyezetekben. A legfontosabb, hogy empatikusan, hitelesen és gyakorlatias eszközökkel tudják majd támogatni kollégáik jóllétét – akár prevenciós, akár változást kísérő helyzetekben.


Hogyan kapcsolódik a te szakterületed a képzés komplex szemléletéhez, ami fizikai, mentális, szociális és pénzügyi jólléttel is foglalkozik?

Márta: Az én szakterületem a gyakorlati, életközeli jólléti megoldásokra fókuszál, különösen a fizikai és mentális jóllét terén, szoros összefüggésben a szokásokkal és a motivációval. Segítek felismerni, hogy a jólléti dimenziók egymásra hatnak, így a valódi változás több terület összehangolásával érhető el. Módszereket tanítok, mint az egészségmagatartás-változás lépései, a motivációs interjú alapjai, a mikroszokások bevezetése, és a prevenciós programok tervezése. A cél, hogy a mentorok olyan eszköztárat kapjanak, amellyel hitelesen, inspirálóan és fenntarthatóan tudják támogatni kollégáik jóllétét.


Milyen gyakorlati tanácsokat adsz, hogy a mentorok pozitív változásokat kezdeményezzenek a saját szervezetükben?

Márta: A célom, hogy a résztvevők tudatosan alakítsák a munkahelyi kultúrát egy emberközpontúbb irányba. Kiemelt hangsúlyt kap a hiteles kommunikáció, a pozitív példamutatás és a közösségi élmények tudatos építése. Gyakorlati tanácsként például megtanulják, hogyan lehet kis lépésekben bevezetni mikroszokásokat (pl. napi 5 perces mozgás), hogyan teremthetnek bizalmi közeget rendszeres wellbeing beszélgetésekkel, vagy hogyan tudnak érzékenyen reagálni a kollégák mentális terheltségére. A legfontosabb üzenet: nem nagy kampányokra, hanem következetes, értékalapú jelenlétre van szükség.


Mit üzennél azoknak a leendő Wellbeing Mentoroknak, akik most fontolgatják a jelentkezést a képzésre? Miért érdemes csatlakozniuk, és milyen személyes vagy szakmai előnyökre számíthatnak a te modulod elvégzése után?

Márta: A Wellbeing hónap remek alkalom, hogy ne csak beszéljünk a jóllétről, hanem tegyünk is érte – saját magunkért és másokért is. Ha hiszel abban, hogy a munkahely több lehet, mint feladatok sora – egy valódi támogató közösség –, akkor ez a képzés neked szól. Olyan tudás- és eszköztárhoz jutsz, amellyel kézzelfogható változásokat indíthatsz el a saját szervezetedben. Az én modulom elvégzése után jobban fogsz érteni ahhoz, hogyan támogasd a kollégáid testi és mentális jóllétét a mindennapokban, hogyan tarts fenn motivációt, és hogyan alakíts ki olyan szokásokat, amik valóban működnek. Ez nemcsak szakmai előnyt jelent, hanem egy belső megerősödést is: hogy hatással lehetsz mások életminőségére – és a sajátodra is.


Tovább a Wellbeinggel!

Reméljük, Nagy Márta gondolatai inspirálóan hatnak rátok, és kedvet kaptok a Wellbeing Mentor Képzéshez! A sorozatunk folytatódik, hamarosan újabb oktatóinkat mutatjuk be.


"- Mert a jóllét közös ügyünk."


bottom of page