top of page

Ismerd meg oktatóinkat! #2

Frissítve: máj. 26.

Interjú Dr. Kun Ágotával I Wellbeing Mentor Képzés


A Wellbeing Mentor képzés oktatóit bemutató sorozatunk második részében Dr. Kun Ágotát mutatjuk be! ✨


Ágota habilitált egyetemi docens a BME EPT-n, és a Wellbeing Mentor képzésen a pszichés és mentális jóllét gyakorlati megvalósításával, a vállalati jóllét stratégia kialakításának szempontjaival, valamint módszertani ismeretekkel (jóllét programok tervezésétől az utánkövetésig) foglalkozik.


Dr. Kun Agota Wellbeing Mentor Kepzes Oktato

Dr. Kun Ágota 30 éve egyetemi oktatóként és kutatóként, ezzel párhuzamosan 24 éve szervezeti tanácsadóként dolgozik.


Az alkalmazott pozitív pszichológia hazai ismert és elismert szakértőjeként az utóbbi 12 évben a pozitív szervezetpszichológia szemléleti keretében végzi a gyakorlati-tanácsadói munkát: speciális szakterülete a munkahelyi jóllét és mentális egészség, a pozitív vezetés, valamint a pszichológiai kapacitás-tényezők fejlesztése.


A Pozitív Munka-Pszichológia kutatócsoport alapítójaként és vezetőjeként elsősorban a munkahelyi jóllét és boldogság, a karaktererősségek és a belső pszichológiai erőforrások vizsgálatával és fejlesztésével foglalkozik. Kutatási eredményeit a gyakorlati munkájában is folyamatosan hasznosítja, új módszertani eszközöket és programokat fejlesztve.


Sok éves tapasztalata van munkahelyi jóllét és stressz-menedzsment programok, valamint a mentális egészséget támogató eszközök és programok kidolgozásában és megvalósításában. A munkahelyi jóllét témájában jelenleg is több nemzetközi kutatási projektben vesz részt.


Tanácsadóként, trénerként és coachként kifejezetten pozitív pszichológiai szemléleti keretben és eszközökkel dolgozik, ezzel támogatva az egyéni, a csapat és a szervezeti eredményességet, valamint a vállalati jóllét kultúra és vezetési szemlélet kialakulását.



Ágota ars poeticája

"Hiszem és már tudom is, hogy a munkahelyi jóllét-érzet fenntartása ugyanolyan mértékben egyéni felelősség, mint munkáltatói kötelesség."


Interjú Dr. Kun Ágotával


Mi a fő üzenete a modulodnak? Mi motiválja az embereket a jólléttel kapcsolatos cselekedetekre?

Ágota: A képzésen belül egyrészt a pszichés és mentális jóllét gyakorlatban megvalósítható programjairól, megvalósult vállalati esetekről és a jóllét programok tervezéséhez szükséges alapvető módszertani megközelítésekről fogok ismereteket és eszközöket átadni.


A képzés átfogóan foglalkozik a fizikai, mentális, szociális és pénzügyi jólléttel. A te szakterületed hogyan kapcsolódik ehhez a komplex szemlélethez, és milyen konkrét módszereket vagy eszközöket tanítasz majd, amelyekkel a résztvevők ebben a széles spektrumban tudják támogatni a kollégáikat?

Ágota: A pszichés működés és jóllét-érzet szoros kapcsolatban áll a bennünket körülvevő fizikai környezettel, azzal, hogy milyen gazdasági vagy társas-szociális miliőben élünk. Oda-vissza hatásról beszélünk, amivel kapcsolatban és a pszichés rendszerről fogok beszélni, s ezzel összefüggésben elsősorban mikrointervenciós eszköztárt adok át.


A Wellbeing Mentorok fontos szerepet töltenek be a támogató munkahelyi környezet kialakításában. A te tanításaid hogyan járulnak hozzá ehhez a célhoz? Milyen gyakorlati tanácsokat tudnál kiemelni, amelyek segítenek a résztvevőknek abban, hogy pozitív változásokat kezdeményezzenek és tartsanak fenn a saját szervezetükben?

Ágota: Remélhetőleg a résztvevők tudatosabbakká és érzékenyebbé válnak a munkahelyi környezetből érkező közösségi és egyéni szükségletek felismerésében, és azokra való, megfelelő reagálási mód megválasztásában, ezzel is hozzájárulva az általános pszichés jóllét-érzet kedvező irányú befolyásolásához.


Mit üzennél azoknak a leendő Wellbeing Mentoroknak, akik most fontolgatják a jelentkezést a képzésre? Miért érdemes csatlakozniuk, és milyen személyes vagy szakmai előnyökre számíthatnak a modulod elvégzése után?

Ágota: Átfogó és a legújabb kutatási eredményeknek és tendeknek megfelelő ismeretekkel gazdagodhatnak, miközben nem csak abban kapnak támogatást, hogy hogyan tudjanak mások érdekében jót tenni, de ezzel párhuzamosan a saját jóllétükkel kapcsolatban is több új felismerésre tehetnek szert.


Tovább a Wellbeinggel!

Reméljük, Dr. Kun Ágota gondolatai inspirálóan hatnak rátok, és kedvet kaptok a Wellbeing Mentor Képzéshez! A sorozatunk folytatódik, hamarosan újabb oktatóinkat mutatjuk be.


"- Mert a jóllét közös ügyünk."


bottom of page